Vyrazili jsme do Rakouska na seminář

Uplynulý víkend jsme se účastnili semináře pod vedením Avi Rokah sensei v rakouském Wiener NeuStadt.  Seminář začal již v pátek a končil v neděli dopoledním blokem, celkově jsme odcvičili přes 11 hodin tréninků.  Avi Rokah sensei strávil 27 let studiem karate pod legendárním velmistrem Hidetaka Nishiyamou v Los Angeles a precizní metodika tréninku Rokah sensei vychází právě od tohoto mistra.

Seminář byl zaměřen na řadu oblastí metodicky velmi pěkně poskládaných, které na sebe navazovaly. Od základních principů budování síly v technice,  držení těla, kime jsme postupně přešli do aplikací a zápasu. Aplikace byly zaměřeny zejména na práci v krátké vzdálenosti což je pro řadu karatistů cvičících styl Shotokan netradiční, ale důležité. Učí nás udržet relaxované tělo, nedostat se do tenze a následně vytvořit dobrou reakci.

Semináře se účastnila řada senior instruktorů s vysokými technickými stupni, kteří patří mezi leadery karate v daných zemích. Účastnili se zástupci z České republiky, Rakouska, Německa, Izraele, Litvy, Polska, Francie, Velké Británie.

Semináře se také účastnili lídři českého tradičního karate instruktoři, kteří pod senseie Nishiyama karatte studvali a dále studují pod vedením Rokah sensei: Radek Kleibl, Radek Januš, Robin Bařák, Martin Říha.

Z našeho dojo vyrazili na seminář: Radek Januš, Petr Opletal, Matyáš Fiala