Karate kemp 2018 za námi

První týden v červenci proběhl v Jeseníkách šestidenní Karate kemp 2018 pod vedením sensei Radka Januše, instruktorů Zuzany Galdové, Hany Venturové, Tomáše Ventury a hosta ze zahraničí sensei Asaf  Dekela (Izrael).

img_5615

Celkový program kempu byl rozdělen do několika bloků. Dopoledne probíhaly tréninky rozdělené  dle věkových skupin. Trénink trval vždy hodinu a půl. Trénovalo se jak v tělocvičně, kterou jsme kompletně pokryli tatami a také venku na hřišti či v lese.

Po obědě následovaly hry povinné pro všechny děti. Pro každý Karate kemp je vybráno dopředu téma, které je všem účastníkům oznámeno první den kempu. Letošním tématem se stal Pán prstenů. Všechny znalostní či sportovní  hry využívaly toto téma. Děti byly rozděleny do teamů Elfů, Hobitů, Lidí z Gondoru a Trpaslíků. Každý team pak soutěžil po celý týden v různých disciplínách.

img_6143
img_6127

Po hrách následoval trénink karate opět rozdělen do věkových kategorií. Na letošním kempu mohli karate vyzkoušet i někteří rodiče a sourozenci doprovázející naše karatisty. Odpoledne se tak trénovalo na několika místech současně pod vedením instruktorů.

Sensei Asaf Dekel, který se letos kempu účastnil již po páté v řadě je zkušeným karatistou a nositelem 4.danu v tradičním karate. Mimo jiné také  12 let studoval karate  u světové legendy mistra Hidetaka Nishiyami v Los Angeles, kde se také seznámil s sensei Radkem Janušem. Jeho karate je na velmi vysoké úrovni a hodiny na kterých vyučoval byly velmi poučné. Sensei Asaf Dekel vyučoval v angličtině, která byla následně překládána do českého jazyka.

Během kempu nemohl chybět ani trénink v bazénu se zaměřením na rozvoj kopů a akcelerace.

V polovině týdne jsme vyrazili na túru, kde děti plnily úkoly, hledaly poklad a starší účastníci si užívali nádherné přírody Jeseníků. Nechyběly táboráky,  dětmi oblíbená stezka odvahy, dobrá nálada a nadšení pro trénink tradičního budo karate.