Zlepšovali jsme se na národním semináři v Luhačovicích

narodniseminar2023luhacovice

Ve dnech 22. dubna – 23. dubna se v Luhačovicích konal národní seminář s českými instruktory a tréninky dětí v programu Karate talent. Celého víkendu se zúčastnilo 203 karatistů ze všech klubů České asociace tradičního karate – Karate.cz.

Děti měly samostatné tréninky v rámci sobotního programu Karate talent. V celkovém počtu 93 absolvovali 4 hodiny náročného tréninku pod vedením sensei Radka Januše 5.dan a Robina Bařák 5. dan.

Dospělí se v rámci sobotního a nedělního programu, kterého se zúčastnilo 100 karatistů, věnovali různým tématům, které byly rozděleny do 4 tréninkových bloků s různými instruktory.

Sobotu dopoledne vedl sensei Radek Kleibl 6. dan na téma Unsoku – práce nohou a pohyb v karate. Odpoledne pak sensei sensei Robin Bařák 5. dan, jehož zaměřením bylo kumite, a jak pomocí dovedností a strategie porazit soupeře. V neděli se jako první ujal slova sensei Martin Říha 4. dan, jehož zaměřením tréninku bylo využití principů, jejich kombinace a pozice těla v sebeobraně a kumite. Celý seminář pak zakončil sensei Radek Januš 5. dan, který se zaměřil nejen na správnou pozici těla a vedení pohybu v kata, ale také na celkový přístup k tréninku kata a vnímání bunkai.