Z Mistrovství Evropy v tradičním karate WTKF jsme dovezli 3 medaile

V rumunském městě Cluj-Napoca proběhlo 4.11.2017 Mistrovství Evropy v tradičním karate, kterého se účastnilo 15 zemí a více než 300 závodníků. Za Českou republiku startovalo 30 reprezentantů, z nichž někteří jsou i valmezští závodníci .

Na evropský šampionát vyrazil team reprezentace již ve čtvrtek brzy ráno, aby mohl pátek využít pro aklimatizaci, odpočinek a přípravu na soutěž. V české reprezentaci aktivně působí naši závodníci Zuzana Galdová, Lenka Petřeková, Richard Heger, Adam Fister. Do letošního českého podpůrného teamu koučů byli nominováni i naši instruktoři Radim Kretík a Alena Kretíková. Instruktor Martin Galda má již tradičně na starosti zajištění technického chodu soutěže a registrací.

Radek Januš, který je mezinárodním rozhodčím se této soutěže účastnil jako rozhodčí tohoto šampionátu, spolu s jeho dalšími kolegy z ČR. Samotný turnaj začal v sobotu brzy ráno a končil po deváté hodině večer.

Český team se na tuto soutěž během celého roku připravoval se svými reprezentačními trenéry, kterými již několik let je náš Radek Januš spolu se svým kolegou Radkem Kleiblem. Víkendy byly náročné, ale dřina se vyplatila. Český team měl formu, byl namotivovaný a připravený podat co nejlepší výkon.

Podařilo se získat celkem 21 medailí v různých věkových kategoriích. Richard Heger v disciplíně Kumite team (zápas) získal se svými teamovými kolegy bronzovou medaili. Zuzana Galdová přidala z disciplíny Kata team další bronz a Lenka Petřeková stříbro z disciplíny Kumite team.