ÚČASTNILI JSME SE SEMINÁŘE S TORU SHIMOJI SENSEI

Poslední víkend v květnu jsme se účastnili semináře s Toru Shimoji sensei, který přijel do České republiky na pozvání České Asociace Tradičního Karate.

285010035_3297694243840453_1071297022817448693_n

Shimoji sensei se narodil na Okinawě a vyrostl na Hawaji, kde začal trénovat karate. V roce 1982 se přestěhoval do Los Angeles a cvičil přímo pod Hidetaka Nishiyama sensei. V roce 1991 se Shimoji sensei přestěhoval na japonskou Okinavu a studoval Goju-ryu Karate pod mistrem Yoshio Kubou a japonskou kaligrafií (Shodo). Po svém návratu do Spojených států vyučuje karate v americké Atlantě.

Semináře probíhal v sportovní hale na Masarykově univerzitě v Brně. V první části semináře se sensei zaměřil na detailní fungování těla, jeho správné držení při vykonávání technik karate. Zaměřili jsme se také na funkční postoje, zejména postoj Kiba dachi. V tomto postoji se vykonává kata Tekki Shodan na kterou byla zaměřena další část semináře. Sensei vysvětloval nejenom jak správně tuto kata cvičit, podělil se o své cenné zkušenosti, ukázal také aplikace kata, kde jsme viděli cenné znalosti z jeho pobytu na Okinavě.

Poslední bok semináře byl zaměřen na zápas. Jak pracovat se soupeřem, nepoužívat sílu, vytvořit na soupeře psychický tlak a řada dalších aspektů, které jsou důležité nejenom na soutěži, ale zejména při použití karate, jako sebeobrany.

Děkujeme všem, kteří se účastnili!