KARATE KEMP 2019

Sedmidenní Karate Kemp 2019 se konal letos na Slovensku v termínu 17.-24.8. pod vedením instruktorů Akademie a zahraničního hosta sensei Asaf Dekel z Izraele, který se účastní kempu tradičně již 5-tým rokem. Kempu se letos účastnilo 85 osob.

Tréninkové bloky byly rozděleny dle věku a pásků. Ve výuce se střídal sensei Radek Januš a sensei Asaf Dekel. První den jsme začali tréninkem základních technik karate, principů jak vytvořit sílu do techniky. Další dny se již trénovalo zejména kumite – zápas, kata Wankan a učily se kata Heian Nidan-Godan. Nechybělo ani tradiční školení rozhodčích, protože řada instruktorů působí jako rozhodčí České Asociace Tradičního Karate.

Jako každý rok byla pro dětské účastníky připravená celotýdenní hra. Ta letošní na téma Superhrdinové „Super heros“ byla skvělá a děti celý týden hru naplno prožívaly. Letos nám vyšlo skvělé počasí a kromě jednoho dopoledního mega lijáku jsme si užívali sluníčko a opravdu velký bazén s tobogánem. Nechyběly ani táboráky a opékání špekáčků, výlet kolem velkého jezera nedaleko, stezka odvahy, kterou si děti opravdu užily a řada sportovních her.

Společně s námi zde také trénoval dětský slovenský a mládežnický dechový orchestr, takže nechyběla ani kultura a my jsme večer měli koncert a na oplátku jsme pro slovenský team připravili ukázku karate.

Zakončili jsme táborákem a velkým ohňostrojem a druhý den ráno spokojeně vyrazili zpět domů do České republiky.

img_1762
img_1889