Dětský evropský pohár a Mistrovství Evropy v Polsku

Tento týden 4.-6. října 2021 se konala v polských Katowicích nejvýznamější akce letošního roku v tradičního karate v Evropě. Mezinárodní organizace tradičního karate pořádala Dětský Evropský pohár a Mistrovství Evropy kadetů, juniorů a dospělých v tradičním karate WTKF a WTKU. Součástí velké české výpravy byli i závodníci z našeho dojo, z nichž někteří jsou zároveň členové české reprezentace či ti mladší, členové programu Karate talent.

Akce se účastnilo přes jeden tisíc závodníků, členů národních teamů z různých koutů Evropy. Akce byla časově rozdělena do několika bloků a hned v pondělí soutěžily děti na Dětském Evropském poháru v tradičním karate.  V úterý se pak konalo Mistrovství Evropy WTKF a ve středu Mistrovství Evropy WTKU  – organizace zastřešující různé styly tradičního karate. Akce měla velmi dobrou podporu medií a přenášela ji například polská televize  či řada sportovních kanálů. Po dlouhých covidových lockdownech bylo vidět, že forma ve srovnání se zeměmi, které možnost sportovních aktivit v lockdownech nezavřelo, není úplně nejlepší ve srovnání s obdobím před Covid pandemií. I tak jsme do toho dali vše.

244276580_3946074932159418_2848443819176260987_n

Radomír Kopecký získal z Mistrovství Evropy WTKF bronz z kumite (zápasu) v juniorech, z kumite teamů (člen českého kumite teamu) opět bronz.
Druhý den na Mistrovství Evropy WTKU získal Radomír Kopecký bronz z kumite (zápasu) v juniorech, bronz z disciplíny Fukugo (kombinace kata Kitei) a z kumite teamů (člen českého juniorského kumite teamu) opět bronz.

Martina Janušová jako mezinárodní rozhodčí, byl součástí českého teamu rozhodčích, který byl na akci vyslán. Instruktor Martin Galda naopak pomáhal s technickou realizací soutěže, pomocí českého soutěžního software.

Sensei Radek Januš, jako předseda České Asociace Tradičního Karate (Karate.cz), zastupoval Českou republiku na mezinárodní úrovni.

Díky všem našim závodníkům za reprezentaci České republiky:David Chýlek, Radomír Kopecký, Vendula Krupová, Matyáš Fiala, Eliška Skalníková, Viktorie Vavříková, Izabela Janušová, Jakub Mikuláštík, Ella Mikuláštíková, Karolína Bártková, Matěj Rýpal, David Kolář, Matyáš Filípek, Linda Denková, Oliver Denk, Eliáš Dvorský. Díky také logistickému teamu Lenka Skalníková a Lenka Fialová.