Vendula Krupová zlatá na Mistrovství světa dětí v tradičním karate

74807773_1302596166596900_6964026876163522560_o-3

Mistrovství dětí v tradičním karate hostila letos Česká republika. Soutěž se konala 10.11.2019 v DRFG ARENE v Brně. Šampionátu se zúčastnilo 11 zemí – Rakouslo, Litva, Lotyšsko, Ukrajina, Rusko, Německo, USA, Polsko, Moldávie, Israel a Česká republika.

Soutěž byla zahájena v neděli v 9:00 a poslední zápasy se konaly večer v 23:00. Soutěžilo se v disciplínách KATA (sestavy technik), KUMITE (zápas), ENBU, KATA TEAM. Česká asociace tradičního karate, které je naše Akademie členem využila šance tuzemské soutěže a vyslala na tento šampionát přes 250 závodníků, kteří sbírali zkušenosti na další sezónu. Z Akademie se soutěže účastnilo 26 závodníků.

Konkurence byla obrovská a v řadě kategorií startovalo kolem 30-50 závodníků z různých zemí. Zápasilo se na 10 tatami. Na tatami se utkaly nejenom malé děti vě věku 6 let ale i kadeti a junioři do 18 let.

Našim dětem a mládeži se i tak podařilo prorazit. Vendula Krupová v disciplíně KATA skončila těsně pod medailovou pozicí a obsadila 4. místo. Toto ji však vyburcovalo k velmi dobrému výkonu v zápase a postupně se probojovávala z eliminací do finále, kde těsně zvítězila nad poskou závodnicí. Vendula Krupová získala zlatou medaili.

Další dobrý výkon předvedla Izabela Janušová, která získala dvě bronzové medaile  z kata a kumite. Izabela nestačila jen na závodnici z Polska a USA.

Překvapením je malý David Kolář, který nemá takové závodní zkušenosti a získal ve velké konkurenci bronz v jeho kategorii.
Dalším překvapením je junior David Chýlek, který získal bronz v kategorii Kumite Junioři, kde startovalo 40 závodníků. David již nyní aktivně trénuje v reprezentaci a věříme, že příští rok složí úspěšně zkoušky na černý pás a vystartuje už v národním teamu na Mistrovství světa, které proběhne příští rok pravděpodobně v Bělehradě.

Řada našich ostřílených závodníků  končila těsně před vstupem do finále, ale i tak je to velký úspěch.

Výsledky našeho teamu do 4. místa:

Vendula Krupová – ZLATO  z kategorie Kumite Group D – Girls’ Ind. Kumite (3 kyu-dan)