MISTROVSTVÍ SVĚTA V KANADĚ 2018

Mistrovství světa v Kanadě (St. John’s, Newfoundland) se konalo 26. – 27.10.2018. Česká asociace tradičního karate vyslala na tento turnaj 40-ti členný team, který reprezentoval Českou republiku v tradičním karate. V teamu nechyběli ani naši závodníci Zuzana Galdová, Adam Fister, kteří jsou součástí reprezentace ČR. Současně s akcí probíhal ve stejné hale i Dětský světový pohár, kterého se účastnila i naše karatistka Vendula Krupová.

44804666_1951480024888061_787174390465822720_o

Celý team pod vedením reprezentačních trenérů Radka Januše a Radka Kleibla, rozhodčích Robina Bařáka, Petra Skryji, Dany Hradské, Tomáše Neradila opustil v úterý před turnajem letiště Václava Havla. Z důvodu počátečních komplikací team dorazil do St. John’s o den později – chyba cestovní kanceláře, která cestu plánovala. Rychlé ubytování v nočních hodinách a zasloužený odpočinek byl pro všechny povinný.  Odpoledne relax a večer nás již čekal aklimatizační trénink.

Kouči českého teamu Klára Kleiblová, Martin Říha a Martina Janušová potvrdili naši účast, registraci a vyřešili operativní věci důležité pro hladkou přípravu před soutěží.

Soutěž probíhala na 7 TATAMI (závodních plochách) ve velké sportovní hale. První den soutěže postupně začínaly kadetské kategorie. Naši závodníci vedle favorizovaného Polska postupovali v eliminacích. Ve finále se některým z nich podařilo umístit na medailových pozicích. Odpoledne začínaly postupně kategorie juniorů a dospělých.

Zuzana Galdová byla součástí českého KATA teamu. Kata team ve finálových bojích bohužel nestačil na Polsko a USA a obsadil 3. místo – bronzovou a vytlačil na 4. místo team Brazílie. Z Mistrovství světa si Zuzana Galdová odváží  bronzovou medaili.

Adamovi Fisterovi se bohužel nepodařilo prosadil v eliminacích a bohužel na MS žádnou medali nezískal.

V sobotu odpoledne rovněž vystartovala Vendula Krupová v Dětském světovém poháru. Po eliminacích postupně ve finálových bojích porazila poské a kanadské závodníky a získala pro Českou republiku zlatou medaili.

44943333_1954556051247125_4551253148513075200_o
Zleva bronz získává team Hana Venturová, Zuzana Galdová, Dominika Vašíčková
44872050_1954648141237916_5259485095185612800_o
Vendula Krupová získala zlato v kategorii modré pásy.

V neděli odpoledne byl naplánovaný návrat zpět do ČR a tak dopolední čas byl věnovám relaxu v okolí města. Krásnou kanadskou přírodu si ještě dlouho budeme pamatovat.

Celé české reprezentaci gratulujeme a stejně tak i našim závodníkům z Akademie, kteří budují dobré jméno českého tradičního karate ve světě.