ZLATO Z MISTROVSTVÍ SVĚTA DĚTÍ V BUDO KARATE V LITVĚ

V neděli 25. listopadu se v litevském Vilniusu konal World Budo Karate Children´s Championship 2018. Jednalo se o největší akci pro děti tohoto roku. Česká asociace tradičního karate vyslala na tento vrcholový turnaj 57 závodníků z toho závodníci největší team (13 závodníků) byl právě z Valašského Meziříčí. Díky dobrým výsledkům v roce 2018 se naši závodníci stali  nejpočetnějším teamem reprezentující český team na tomto turnaji, který byl rovněž velmi úspěšný.

Český tým vyrazil na cestu už ve čtvrtek 22. 11. ve večerních hodinách. I přes komplikace s jedním z autobusů se nám podařilo v pátek v odpoledních hodinách dorazit na místo a ubytovat se na domluveném hotelu. Sobotní den byl sice mrazivý, ale ani chladné počasí a ledovka nás neodradily od naplánovaného výletu na hrad Trakai, který jsme si všichni moc užili. Po návratu zpět jsme využili hotelové chodby k tréninku a večer jsme již zalehali do postelí s myšlenkami na zítřejší turnaj.

Už při příjezdu na halu bylo znát, že vybojovat medaili nebude jednoduché. Na šesti připravených tatami se rozcvičovalo více než 500 dětských závodníků. Hrdě jsme se k nim přidali a týmovým pokřikem jsme dali všem najevo, že český tým je na místě a musí se s ním počítat. To jsme ještě netušili, že závody potrvají dlouhých 12 hodin.

Všechny děti prokázaly na turnaji velké odhodlání a nasazení, když se celou dobu rvaly jako praví čeští lvi a lvice a v obrovské konkurenci z celého světa vybojovaly pro český tým úžasných 29 medailí a z toho 8 medailí získaly právě děti z Valašského Meziříčí! Z toho hned 1 zlatou v kumite Vendula Krupová.

Během celého výjezdu se o dětské reprezentanty skvěle starali koučové Klára Kleiblová, Zuzana Galdová, Hana Venturová, Tereza Kleiblová a Jakub Štěpán. Náročné práce rozhodčích se ujali Radek Kleibl, Dana Hradská, Martina Janušová a Hana Juráňová. Radek Januš byl jedním z organizátorů celé akce a za připravení skvělého turnaje mu patří velké poděkování. Stejně tak děkujeme Martinu Galdovi, který zajišťoval spolu s ostatními technické zázemí této soutěže.

Již nyní se můžeme těšit na příští rok, ve kterém se bude tato akce konat v Rakousku. Kromě medailových pozicí jsme obsadili také spoustu nepopulárních 4. míst – zamakáme, a příští rok je proměníme ve stupně vítězů! Těšíme se na další spolupráci s našimi mladými talenty.